Czy należy mi się odszkodowanie za wypadek? – Adwokat Piotr Dorniak Jelenia Góra

Czy należy mi się odszkodowanie za wypadek?

czy nalezy mi sie odszkodowanie 1 e1660132949593

czy nalezy mi sie odszkodowanie 1 e1660132949593


Kiedy należy się odszkodowanie?


Jeżeli jesteś ofiarą wypadku, którego nie spowodowałeś i doznałeś obrażeń ciała lub rozstroju zdrowia masz prawo do:

  • zadośćuczynienia za doznaną krzywdę (ból, cierpnie fizyczne i psychiczne)
  • zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji, opieki zdrowotnej, jak również utraconych dochodów za okres niezdolności do pracy
  • odszkodowania za rzeczy zniszczone w czasie wypadku , takie jak odzież, rzeczy osobiste, czy też pojazd, jeżeli uległ uszkodzeniu.
  • renty z tytułu utraconych zarobków
  • renty z tytułu zwiększonych wydatków jeżeli koszty leczenia będą ponoszone w przyszłości przez pewien okres lub stale, co w sposób oczywisty wpłynie na zmniejszenie Twoich zarobków uzyskiwanych przed wypadkiem

 

Potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej?

Wyślij wiadomość na adres adw.dorniak@gmail.com lub zadzwoń 887 887 995

Co to jest odszkodowanie

Odszkodowanie jest świadczeniem, które należy się poszkodowanemu z tytułu wyrządzonej mu szkody od osoby, która szkodę tę wyrządziła. Odpowiedzialnym za naprawie szkody może być też podmiot (osoba prawna) jeżeli z mocy prawa, czy też na podstawie stosownej umowy odpowiada za szkody wyrządzone przez tę osobę. Przykładem może w tej sytuacji być odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń za szkodę wyrządzona na sutek wypadku samochodowego lub kolizji drogowej przez ubezpieczonego.

 

Co to jest zadośćuczynienie

Najprościej rzecz ujmując, zadośćuczynienie jest to świadczenie mające zrekompensować szkodę niemajątkową, w postaci np. cierpień psychicznych o charakterze wewnętrznym, z tytułu zespół stresu pourazowego, pogorszenia jakości życia, widoków na przyszłość. Zadośćuczynienie ma za zadanie złagodzić negatywne przeżycia.

Nasza Kancelaria dołoży wszelkich starań, abyś otrzymał środki ze wszelkich należnych Ci źródeł. Posiadamy wieloletnie doświadczenia w procesach sądowych oraz negocjacjach z firmami ubezpieczeniowymi. Dość często już po pierwszym piśmie naszej Kancelarii ubezpieczyciel zmienia swoje stanowisko na korzyść poszkodowanego.

 

Czy muszę znać się na przepisach?

Nie musisz posiadać jakiejkolwiek wiedzy prawnej, wszelkimi aspektami procesowymi zajmą się nasi prawnicy. Jedyne co musisz zrobić to przygotować dokumenty szkodowe. Analizę sprawy dokonamy bezpłatnie. Oszacujemy Twoje szanse i przedstawimy Ci możliwe rozwiązania.

 

1

Potrzebujesz pomocy prawnej adwokata?

2

Skontaktuj się z nami

3

Tel. 887 887 995

4

Przedstawimy Ci możliwe rozwiązania i szanse na wygraną

Jeżeli uległeś wypadkowi i ubezpieczyciel lub osoba odpowiedzialna za naprawienie szkody odmawia wypłaty odszkodowania – zapraszam do kontaktu z naszą Kancelarią w Jeleniej Górze. Zaprosimy Cię na spotkanie, podczas rozmowy zbierzemy niezbędne informacje. Przedstawimy Ci jakich roszczeń możesz dochodzić oraz ocenimy, jaka jest szansa na wygraną w sporze.


INNE ARTYKUŁY

Przeczytaj również