Kiedy może przydać się pomoc prawna? Na co dzień jest wiele sytuacji, w których zarówno osoby prywatne, jak i prowadzące działalność gospodarczą potrzebują wsparcia, jakiego udzielają prawnicy. Moja kancelaria oferuje je klientom m.in. z Kamiennej Góry. Oprócz tego adwokaci służą pomocą w sprawach związanych z odszkodowaniami czy staraniem się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Ich wsparcie przydaje się również w przypadku różnego rodzaju umów. Mogą oni je nie tylko przygotować, ale i przeanalizować, czy są zgodne z obowiązującymi przepisami oraz zawarte w interesie klientów.

Ci ostatni mogą uzyskać ze strony prawnika m.in. odpowiedzi na nurtujące ich pytania w kwestiach regulowanych przepisami w takich dziedzinach, jak np. prawo:

  • cywilne,

  • karne,

  • rodzinne,

  • spadkowe,

  • gospodarcze.

Adwokat Kamienna Góra, prawnik

W jakich sprawach może pomóc adwokat?

Rozwód, zawarcie intercyzy, podział majątku wspólnego czy opieki nad dziećmi to przykładowe sprawy, jakie prowadzi moja kancelaria. Pomoc adwokata przydaje się także w przypadku sporządzenia testamentu czy sporów dotyczących majątku spadkodawcy, jakie często mają miejsce pomiędzy uprawnionymi do tego osobami.

Z usług prawnika korzystają także osoby, które np. otrzymały zaniżone odszkodowanie, zawarły umowy z niekorzystnymi dla siebie zapisami czy szukają prawnych rozwiązań dla spirali długów, w jakie popadły.

Nierzadko pomoc adwokata może okazać się potrzebna w sprawach karnych, zwłaszcza w postępowaniach z tytułu popełnionych przestępstw. Występuje on wówczas jako obrońca oskarżonego lub pełnomocnik poszkodowanego.

Podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą również może przydać się wsparcie prawne – w zakresie realizowanej polityki firmy, negocjacji z kontrahentami oraz wielu innych kwesti. Współpraca z prawnikiem w tym zakresie przebiega wówczas na podstawie stałej umowy lub jednorazowych zleceń (w zależności od potrzeb zleceniodawcy).

Każdy prawnik, także adwokat, zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy informacji, jakie przekazuje mu dana osoba, oraz działania w jej interesie. Moja kancelaria trzyma się tych zasad i zapewnia klientom z Kamiennej Góry pełną dyskrecję.