Prawo rodzinne i opiekuńcze – kancelaria adwokacka w Jeleniej Górze

Prawo rodzinne to jedna z najważniejszych gałęzi całego prawa cywilnego. W zakres prawa rodzinnego wchodzą sprawy takie jak stosunki między małżonkami (m.in. przygotowywanie pozwów o rozwód, a także uczestnictwo w procesach o rozwiązanie małżeństwa), stosunki pomiędzy rodzicami a dziećmi (np. zasądzenie alimentów czy ustalenie kontaktów z dzieckiem), przysposobienie czy zarząd majątkiem dziecka. Wskazaną powyżej problematykę regulują przepisy Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego. Sprawy rodzinne dotyczą zazwyczaj niezwykle delikatnych kwestii. Jako adwokat jestem świadomy tego faktu. Świadcząc usługi pomocy prawnej, m.in. staram się w imieniu klienta o alimenty.

Adwokat sprawy rodzinne

Prawo rodzinne – jakie sprawy możesz powierzyć adwokatowi?

Prowadzone przeze mnie sprawy z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego to przykładowo:

  • sprawy o rozwód (w tym opracowywanie treści pozwów),
  • sprawy o separację,
  • sprawy o unieważnienie i rozwiązanie małżeństwa,
  • sprawy o zasądzenie alimentów,
  • sprawy o ustalenie ojcostwa,
  • sprawy o zaprzeczenie ojcostwa,
  • sprawy o uregulowanie kontaktów z dzieckiem.

W tych wszystkich sprawach możesz zwrócić się o pomoc do mojej Kancelarii Adwokackiej w Jeleniej Górze, gdzie pomogę Ci rozwiązać Twoje problemy prawne. Obok wymienionych wyżej spraw, które wiążą się z udziałem w postępowaniu sądowym, prawo rodzinne to również dziedzina ściśle związana ze sferą majątkową. Dotyczy to nie tylko zasądzenia alimentów po rozwodzie na rzecz dzieci lub byłego współmałżonka. Kwestii, o które może zatroszczyć się adwokat, jest więcej. Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, bardzo istotne może okazać się rozdzielenie Twojego majątku osobistego od majątku małżonka. W takiej sytuacji warto pomyśleć o umownej zmianie domyślnego majątkowego ustroju małżeńskiego obejmującego tzw. małżeńską wspólność majątkową na rozdzielność majątkową. Takie rozwiązanie może zabezpieczyć interesy Twojego małżonka na wypadek niepowodzenia prowadzonej przez Ciebie działalności. Zasądzona przed rozwodem rozdzielność majątkowa męża i żony sporządzona w postaci aktu notarialnego usprawnia też przebieg procedury rozwiązania małżeństwa. Po podpisaniu intercyzy strony wchodzą bowiem w posiadanie majątków własnych oraz udziału we wspólnie zgromadzonych dobrach.

Prawo rodzinne – w czym może pomóc Adwokat?

Warto pamiętać, że sprawy rodzinne wiążą się bardzo często z ogromnym ładunkiem emocjonalnym, który stanowi obciążenie dla stron postępowania. Ogromny stres wynikający z faktu, że prowadzone przez adwokata sprawy rodzinne dotyczące np. rozwiązania małżeństwa czy zasądzenia alimentów odnoszą się do najbardziej osobistej sfery życia człowieka, często paraliżuje, a emocje ograniczają możliwość chłodnego i racjonalnego myślenia, która jest kluczowa dla skutecznego prowadzenia procesu. Biorąc udział w sprawie rodzinnej, niezależnie czy występujesz w roli powoda lub wnioskodawcy (np. składają Państwo pozew o rozwód i wniosek o zasądzenie alimentów do sądu) czy pozwanego lub uczestnika postępowania (sprawa toczy się przeciw Tobie lub z Twoim udziałem) powinieneś korzystać z profesjonalnej pomocy prawnej. Fachowy pełnomocnik procesowy to wsparcie, które pomoże Ci przejść przez trudny czas postępowania sądowego oraz zapewni bezpieczeństwo i należytą ochronę przysługujących Ci praw. Jako profesjonalny adwokat prowadzący m.in. sprawy rodzinne na terenie Jeleniej Góry przygotuję dla Państwa pozew o rozwód oraz zajmę się załatwieniem wszystkich formalności związanych z jego złożeniem we właściwym sądzie. Wezmę też na siebie odpowiedzialność za sprawne przeprowadzenie procedur rozwiązania małżeństwa.

W Kancelarii Adwokackiej adwokata Piotra Dorniak w Jeleniej Górze uzyskasz profesjonalną pomoc prawną, obejmującą kompleksowe wsparcie w rozwiązaniu Twoich problemów. W mojej praktyce zawodowej zajmuję się prowadzeniem spraw rodzinnych, w tym spraw o rozwód, zasądzenie alimentów czy separację. Moja pomoc może obejmować udzielenie porady prawnej, przygotowanie projektu pisma procesowego, takiego jak pozew czy odpowiedź na pozew, oraz reprezentację w postępowaniu sądowym toczącym się w sprawie o rozwiązanie małżeństwa.

Jako doświadczony adwokat specjalizujący się w procesach z zakresu prawa rodzinnego udzielam klientom z okolic Jeleniej Góry kompleksowego wsparcia w rozwiązywaniu problemów z tej dziedziny. Każdy przedstawiony mi problem poddaję szczegółowo analizie. Dlatego jestem w stanie wskazać klientom, czy w ich przypadku bardziej opłaca się rozwód za porozumieniem stron, czy też rozwiązanie małżeństwa z orzekaniem o winie. Reprezentuję także interesy byłych małżonków w kwestiach o zasądzenie alimentów. Klienci, którzy powierzają mi swoje sprawy rodzinne, mogą liczyć na dyskrecję oraz kompleksowe doradztwo prawne.