Prawo karne Adwokat Jelenia Góra

 

Czy zostałeś oskarżony o popełnienie przestępstwa? Zostałeś zatrzymany i jesteś przetrzymywany na posterunku Policji w celu przesłuchania? Poproszono Cię o dobrowolne stawienie się na przesłuchanie na Policji? Czy grożą Ci zarzuty karne? A może po prostu masz wątpliwości co do możliwości popełnienia przestępstwa?

Wiemy, jak dezorientujące, denerwujące i stresujące mogą być takie sytuacje, z potencjalnymi konsekwencjami zmieniającymi życie, jeśli zostaniesz skazany za przestępstwo. Dlatego właśnie potrzebujesz doświadczonych prawników, aby bronić swoich praw i uzyskać najlepsze możliwe zakończenie sprawy karnej, skorzystaj z usług doświadczonego.

Wykorzystując naszą szczegółową wiedzę z zakresu prawa karnego, mamy duże osiągnięcia w pomaganiu klientom w unikaniu zarzutów, doprowadzaniu do uniewinnienia, jak również w osiąganiu zmniejszonych kar, gdy nie można uniknąć skazania.

W sprawach karnych prowadzonych przez Kancelarię za główny cel stawiamy sobie uniewinnienie Klientów od stawianych im zrzutów lub też zminimalizowanie prawnokarnych skutków zarzucanych im czynów. Siedziba Kancelarii jest Jelenia Góra, jednakże sprawy karne prowadzimy nie tylko przez sądem w Jeleniej Górze, lecz również w Sądzie Rejonowym w Lwówku Śląskim, Lubaniu, Świdnicy czy we Wrocławiu.

Sprawy karne prawnik

Adwokat do spraw karnych Jelenia Góra

Wsparcie adwokata jest cenne nie tylko w trakcie sprawy karnej w sądzie, ale także przed skierowaniem przez Policję wniosku o ukaranie lub  przez Prokuraturę aktu oskarżenia. Jeżeli jesteś osobą podejrzaną lub oskarżoną to skorzystanie z pomocy adwokata już na etapie postępowania przygotowawczego, czyli np. przesłuchania na Policji lub w Prokuraturze to słuszna decyzja. Adwokat, znający prawo karne może pomóc w szybkim i bezbolesnym zakończeniu sprawy, doprowadzając do jak najbardziej zadowalającego wyroku.

Nawet jeżeli jesteśmy przekonani o swojej niewinności to próba samodzielnej obrony z uwagi na brak znajomości zawiłości proceduralnych wynikających z kodeksu karnego lub też kodeksu postępowania karnego, może się skończyć negatywnymi konsekwencjami.

Adwokat wskaże, jakich działań się wystrzegać i podpowie, jak należy postępować. Obrońca wszystkie niezbędne informacje dotyczące zatrzymania oraz procesu i zapewnię wsparcie merytoryczne. Odpowiednie przygotowanie pozwala na opanowanie emocji i zwiększa szanse na sprawne i pozytywne rozwiązanie zaistniałej sprawy karnej.

Adwokat – sprawy karne Jelenia Góra

Czynności obrończe podejmuję na etapie postępowania przygotowawczego, sądowego, jak i apelacyjnego i kasacyjnego. Reprezentuje klientów w przesłuchaniu przez Policję, oferuję pomoc w trakcie trwania aresztu tymczasowego oraz pełnię funkcję obrońcy podczas procesu sądowego. Zajmuję się również sporządzaniem środków zaskarżania, takich jak zażalenie czy apelacja. Dobrze znam prawo karne, dzięki czemu jestem w stanie zaproponować rozwiązania właściwe dla danej sytuacji.  Z praktyki wiem, iż  z punktu widzenia interesów moich Klientów zaangażowanie obrońcy wskazane jest już na początkowym etapie sprawy. Niezależnie, czy zainteresowany jest podejrzanym, oskarżonym czy pokrzywdzonym, to o jego interesy dbać należy w ten sam sposób. Osoby zatrzymane przez Policję, często potrzebują pełnomocnika/obrońcy – wówczas, gdy trzeba reprezentować je przed sądem.

Jeśli poszukują Państwo kancelarii adwokackiej w Jeleniej Górze, która zajmuje się sprawami karnymi, zachęcam do kontaktu.

Adwokat sprawa karna – czynności obrończe:

 • postępowanie przygotowawcze
 • postępowanie sądowe
 • postępowanie apelacyjne
 • postępowanie kasacyjne
 • postępowanie o wznowienie postępowania
 • postępowanie  o odroczenie wykonania kary
 • postępowanie o przedterminowe warunkowe zwolnienie
 • postępowanie o dozór elektroniczny
 • postępowanie o zmianę postanowienia o zarządzeniu wykonania zawieszonej kary

Jelenia Góra – Sprawy karne prowadzone przez Kancelarię Adwokacką:

 • Oszustwo, wyłudzenie ( art. 286 k.k.)
 • Kradzież z włamaniem ( art. 279 k.k.)
 • Pobicie, zabójstwo i inne przestępstwa przeciwko zdrowiu
 • Rozbój (art. 280 k.k.)
 • Jazda pod wpływem narkotyków, alkoholu lub innych nielegalnych środków psychotropowych ( art. 178a k.k)
 • Wypadek drogowy ( art. 177 k.k)
 • Dozór elektroniczny (wykonanie kary w systemie dozoru elektronicznego)
 • Odroczenie / przerwa wykonania kary

 

PROSTE KROKI

1

Potezebujesz pomocy prawnej adwokata?

2

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo

3

Przeanalizujemy Twoją sprawę

4

Przedstawimy Ci możliwe rozwiązania i szanse na wygraną