Prawo spadkowe i dziedziczenie – adwokat Jelenia Góra

Kancelaria Adwokacka Adwokata Piotra Dorniak w Jeleniej Górze  specjalizuje się w prowadzeniu postępowań z zakresu prawa spadkowego.

Wraz ze śmiercią bliskiej nam osoby konieczne staje się uregulowanie spraw dotyczących podziału majątku spadkowego. Najczęściej w jego skład wchodzą aktywa, które należy rozdzielić pomiędzy spadkobierców, lecz niejednokrotnie zmarły pozostawia po sobie spuściznę w postaci długów.  

Zarówno w sytuacji kiedy chcemy ustalić krąg spadkobierców i rozdysponować spadek, jak również kiedy zmuszeni jesteśmy podjąć działania mające uchronić nas przez oddziedziczeniem długów, konieczna jest pomoc adwokata. Adwokat Piotr Dorniak Jelenia Góra z Jeleniej Góry prowadzi sprawy spadkowe, obejmujące m.in. podział majątku i oferuje kompleksowe wsparcie w trakcie całego procesu, regulowanego przez prawo spadkowe.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie rozumiejąc, iż sprawy spadkowe bardzo często obejmują swoim zasięgiem delikatne sfery życia prywatnego.

Nasz specjalizacja w zakresie prawa spadkowego obejmuje w szczególności:

  • wybór formy rozporządzenia majątkiem na wypadek śmierci i treści testamentu;
  • sprawy o stwierdzenie nabycia spadku (w tym dziedziczenia gospodarstw rolnych);
  • sprawy o zachowek;
  • sprawy o dział spadku;
  • sprawy o stwierdzenie nieważności testamentu;
  • sprawy dotyczące odrzucenia spadku;
  • sprawy o uchylenie się od skutków prawnych niezachowania terminu do odrzucenia spadku;
  • sprawy o wydziedziczenie lub dotyczące niegodności dziedziczenia;
  • sprawy dotyczące pomocy w przypadku długów spadkowych.


Prawo spadkowe – w czym może pomóc adwokat?

Obszerne przepisy prawa spadkowego reguluje problematykę dziedziczenia po osobie zmarłej, dając jednak możliwość bardzo elastycznego dysponowania majątkiem na wypadek śmierci. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn chciałbyś uregulować swoje sprawy majątkowe w sposób odmienny od domyślnego schematu dziedziczenia określonego w Kodeksie Cywilnym, mogę udzielić Ci fachowej pomocy i porady prawnej, dzięki której będziesz mógł świadomie podjąć decyzje majątkowe dotyczące spadku.

Problematyka prawa spadkowego, dziedziczenia i podziału majątku ma doniosłe znaczenie w szczególności dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Jeśli prowadzisz firmę, powinieneś dowiedzieć się, jak zabezpieczyć Twój dorobek w sytuacji Twojej śmierci i jak ułatwić dalsze funkcjonowanie firmy pod zarządem Twoich spadkobierców. Może w tym pomóc działająca w Jeleniej Górze kancelaria adwokacka Piotra Dorniaka.

Przygotowanie testamentu pod okiem doświadczonego w sprawach spadkowych i kwestiach podziału majątku adwokata pozwala na sprawne przekazanie dobytku określonym osobom. Prawidłowo sporządzony testament skutecznie blokuje dziedziczenie ustawowe i umożliwia samodzielny wybór spadkobierców, na których rzecz zapisany zostanie majątek spadkowy. By mieć pewność, że w spisanej woli nie pojawią się błędy, możesz skorzystać z usług adwokata, który zna prawo spadkowe. Moja kancelaria w Jeleniej Górze zapewnia Klientom rzetelne uregulowanie spraw majątkowych zgodnie z ich życzeniem. 

Sprawy spadkowe - wsparcie adwokata

Obok udzielania porad prawnych i przygotowywania projektów dokumentów prawnych, mogę pomóc Ci w prowadzeniu spraw spadkowych przed sądem. Swoje usługi oferuję w kancelarii w Jeleniej Górze. Częstymi sprawami spadkowymi są te dotyczące ustalenia kręgu spadkobierców (stwierdzenia nabycia praw do spadku), sprawy o ustalenie istnienia testamentu, podważenia jego treści, sprawy o wydziedziczenie, sprawy o podział majątku spadkowego, czy coraz bardziej popularne, sprawy o zapłatę zachowku. W tych wszystkich sprawach warto skorzystać z profesjonalnej pomocy adwokata, który dzięki wiedzy i doświadczeniu przeprowadzi Cię przez cały proces sądowy, zapewniając fachową pomoc prawną.

Prawo spadkowe – jak może pomóc adwokat?

Prowadzona przez mnie Kancelaria Adwokacka Jelenia Góra , spotyka się z wieloma sprawami dotyczącymi prawa spadkowego w tym m.in. kwestiami podziału majątku. Pomaga w rozwiązaniu problemów naszych Klientów. W ramach mojej pracy przygotowuję projekt testamentu, udzielamy porad prawnych dotyczących dziedziczenia. Wyjaśniamy co należy zrobić, aby posiadany majątek przypadł osobom, którym che go przekazać spadkodawca. Jeśli byłbyś ustawowym spadkobiercą, lecz spadkodawca sporządził testament, a Ty nie otrzymałeś należnego Ci zachowku, pomagamy w dochodzeniu roszczeń z tego tytułu.

Jako adwokat (Jelenia Góra) posiadam bogate doświadczenie, dzięki któremu prawo spadkowe nie skrywa przede mną tajemnic. Ponadto rzetelnie przygotowuję się do każdego spotkania, dokładnie analizując powierzone sprawy spadkowe, dotyczące podziału majątku i inne. Zapewniam wsparcie również w skomplikowanych kwestiach i dokładam wszelkich starań, by Klient uzyskał korzystnie rozwiązanie danej sytuacji.

Postepowanie dotyczące nabycia prawa do spadku

W postępowaniach spadkowych rola adwokata często polega na zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji poświadczającej prawo klienta do udziału w podziale majątku stanowiącego część spadku. Ma to miejsce w postępowaniach sądowych o stwierdzenie nabycia spadku oraz w poświadczeniu dziedziczenia sporządzanym przez notariusza.

W takich sprawach rolą adwokata jest doradzenie klientowi najlepszego i najszybszego rozwiązania. W zależności od potrzeb prowadzimy postępowania spadkowe przed sądem, jak również przygotowujemy niezbędne dokumenty celem sporządzenia u współpracującej kancelarii notarialnej, aktu poświadczenia dziedziczenia.

Kolejnym etapem jest pomoc prawna w postępowaniach dotyczących działu majątku spadkowego. W sytuacji pełnej zgody pomiędzy spadkobiercami, pomagamy dokonać umownego działu spadku formie pisemnej lub też przed notariuszem. W sytuacji, gdy pomiędzy spadkobiercami istnieje konflikt co do podziału masy spadkowej, prowadzimy postępowania przed sądem.

Specjalizująca się w prawie spadkowym kancelaria z Jeleniej Góry reprezentuje klientów nie tylko w przypadku podziału majątku. Świadczy również pomoc w postępowaniach dotyczących zadłużonego spadku. Doradzamy naszym klientom, czy przyjąć spadek, w jakiej formie tego dokonać, czy też najlepszym rozwiązaniem będzie jego odrzucenie. Reprezentujemy również małoletnich spadkobierców.

PROSTE KROKI

1

Potrzebujesz pomocy prawnej adwokata w sprawie spadkowej?

2

Skontaktuj się z nami

3

Tel. 887 887 995

4

Przedstawimy Ci możliwe rozwiązania i szanse na wygraną